Anglie - Premier League 04/30 15:30 34 [7] Liverpool v Tottenham [5] W 4-3
Anglie - Premier League 04/26 18:45 33 [14] West Ham v Liverpool [7] W 1-2
Anglie - Premier League 04/22 14:00 32 [8] Liverpool v Nottm Forest [18] W 3-2
Anglie - Premier League 04/17 19:00 31 [16] Leeds v Liverpool [8] W 1-6
Anglie - Premier League 04/09 15:30 30 [8] Liverpool v Arsenal [1] D 2-2
Anglie - Premier League 04/04 19:00 8 [11] Chelsea v Liverpool [8] D 0-0
Anglie - Premier League 04/01 11:30 29 [2] Man City v Liverpool [6] L 4-1
Anglie - Premier League 03/18 15:00 28 Liverpool v Fulham - Cancelled
Liga mistrů UEFA 03/15 20:00 4 [1] Real Madrid v Liverpool [2] L 1-0
Anglie - Premier League 03/11 12:30 27 [20] Bournemouth v Liverpool [5] L 1-0
Anglie - Premier League 03/05 16:30 26 [6] Liverpool v Man Utd [3] W 7-0
Anglie - Premier League 03/01 20:00 7 [7] Liverpool v Wolverhampton [15] W 2-0
Anglie - Premier League 02/25 19:45 25 [12] Crystal Palace v Liverpool [8] D 0-0
Liga mistrů UEFA 02/21 20:00 4 [2] Liverpool v Real Madrid [1] L 2-5
Anglie - Premier League 02/18 17:30 24 [4] Newcastle v Liverpool [9] W 0-2
Anglie - Premier League 02/13 20:00 23 [10] Liverpool v Everton [18] W 2-0
Anglie - Premier League 02/04 15:00 22 [17] Wolverhampton v Liverpool [10] L 3-0
Anglie - FA Cup 01/29 13:30 10 Brighton v Liverpool L 2-1
Anglie - Premier League 01/21 12:30 21 [9] Liverpool v Chelsea [10] D 0-0

Wikipedia - Liverpool FC

Liverpool FC (celým názvem: Liverpool Football Club) je anglický fotbalový klub, který sídlí ve městě Liverpool v metropolitním hrabství Merseyside. Založen byl v roce 1892. Vyhrál devatenáctkrát anglickou nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 2019/20.

Liverpool prožil úspěšné období v 70. a 80. letech, poté se však vzedmul rival Manchester United úspěšný následující dvě desetiletí. Je nejúspěšnějším anglickým (potažmo britským) klubem v evropských pohárech – 6× vyhrál Ligu mistrů UEFA (dříve Pohár mistrů evropských zemí), 3× vyhrál Pohár UEFA (dnes Evropská liga) a 1× Pohár vítězů pohárů. Podle francouzského fotbalového týdeníku France Football je Liverpool v roce 2019 pátým největším fotbalovým klubem na světě.

Své domácí zápasy hraje na stadionu Anfield s kapacitou 61 276 diváků.

Liverpool má dlouhodobou rivalitu s kluby Everton FC (Merseyside derby) a Manchester United FC (North West derby).

Liverpool FC je anglický profesionální fotbalový klub se sídlem v Liverpoolu. Byl založen v roce 1892 a jeho domácí zápasy odehrává na stadionu Anfield, do kterého se vejde 54 074 diváků. Liverpool je jedním z nejúspěšnějších klubů v anglické fotbalové historii, vyhrál 19 ligových titulů, 7 FA Cupů, 8 EFL Cupů, 6 evropských pohárů a 3 UEFA Superpoháry.

Liverpool FC byl založen v roce 1892 jako Everton Athletic FC. V roce 1894 se však klub přestěhoval na nový stadion nazvaný Anfield a změnil název na Liverpool FC. Liverpool vyhrál svůj první ligový titul v roce 1901 a od té doby se stal jedním z nejúspěšnějších klubů v anglické historii.

Rivalem Liverpoolu je Manchester United. Obě mužstva soupeří o titul „nejlepší klub v Anglii“ od šedesátých let. Liverpool také soupeří s Evertonem, dalším liverpooským klubem.

Liverpool je jednou z nejpopulárnějších fotbalových značek na světě a má velkou fanouškovskou základnu po celém světě. Klub má také řadu hlášek, včetně „You'll Never Walk Alone“, která se stala nedílnou součástí klubové identity.