Wikipedia - FC Swift Hesperange

Football Club Swift Hesperange (lucembursky: Football Club Swift Hesper, německy: Football Club Swift Hesperingen) je lucemburský fotbalový klub z Hesperange.

V sezóně 2022/23 vyhrál titul mistra Lucemburska. Poté se zúčastnil evropských pohárů, mimo jiné i Ligy mistrů, kde vypadl v 1. kole se Slovanem Bratislava.

Hesperange je lucemburský profesionální fotbalový klub sídlící v Hesperange. Klub byl založen v roce 1915 a v současnosti hraje v Národní divizi, nejvyšší ligové soutěži v Lucembursku.

Hesperange je jedním z nejúspěšnějších klubů v Lucembursku a získal 13 mistrovských titulů, 15 lucemburských pohárů a 9 lucemburských superpohárů. Na evropské scéně se Hesperange několikrát představil v pohárech UEFA a Evropské lize UEFA, ale nikdy se mu nepodařilo postoupit do skupinové fáze.

Domácím stadionem klubu je Stade Alphonse Theis, který má kapacitu 4 100 diváků. Hesperange má také rezervní tým, který hraje v třetí nejvyšší lucemburské lize.