08/14 14:00 3 [8] Šachtar Doněck v PFC Oleksandria [3] 2-1
08/13 16:00 3 Dynamo Kyjev v FC Metalist 1925 Postponed
08/13 14:00 3 [8] FC Kryvbas Kriviy Rih v LNZ Cherkasy [9] 2-0
08/13 12:00 3 [15] Vorskla Poltava v Zarja Luhansk [14] 1-2
08/13 10:00 3 [16] FK Minai v Dnipro-1 [7] 1-1
08/12 14:00 3 [9] Polissya Zhytomyr v FC Ruch Lvov [2] 0-1
08/12 14:00 3 [4] Kolos Kovalivka v FC Veres Rivne [12] 2-0
08/12 12:00 3 [6] Černomorec Oděsa v Obolon Kyjev [11] 2-0
08/06 16:00 2 [6] FC Ruch Lvov v Vorskla Poltava [12] 4-1
08/06 14:00 2 [8] Kolos Kovalivka v Černomorec Oděsa [4] 2-0
08/06 14:00 2 [13] Zarja Luhansk v FC Kryvbas Kriviy Rih [14] 1-3

Wikipedia - Premjer-liha

Premjer-liha (ukrajinsky: Прем'єр-ліга; v minulosti pod názvem Vyšča liha, ukrajinsky Ви́ща лі́га) je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Jejím vrchním pořadatelem je Ukrajinský fotbalový svaz (Федерація Футболу України). Založena byla v roce 1991 - po rozpadu Sovětského svazu a jeho tehdejší nejvyšší soutěže Vysšaja liga. Nižší soutěží pro Premjer-lihu je Perša liha.

Soutěž se skládá ze 16 družstev, přičemž o nasazování do Evropských pohárů rozhoduje pozice v žebříčku koeficientů UEFA . Z právě probíhající sezony 2011/12 se mistr kvalifikuje přímo do hlavní fáze Ligy mistrů, vicemistr pak hraje její předkolo. Do se kvalifikují 3 týmy z dalšího ligového pořadí (3.-5.), které doplní vítěz ukrajinského poháru . Z opačného pólu tabulky sestupují poslední dva týmy ročníku a jsou nahrazeny vítězem a druhým týmem z Perša lihy. Vítěz soutěže je před začátkem následující sezony vyzván vítězem Ukrajinského poháru v boji o Ukrajinský Superpohár.

Hraje se systémem podzim-jaro, podobně jako ve většině evropských zemí. Od prosince do února je zimní přestávka. Nejúspěšnější mužstvem dosavadní historie je Dynamo Kyjev, které vyhrálo ligu šestnáctkrát.

Ukrajina - Vyscha Liga je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Založena byla v roce 1991 po rozpadu SSSR. Vyscha Liha se hraje systémem podzim-jaro s účastí 16 týmů. Vítěz soutěže postupuje do 1. předkola Ligy mistrů UEFA, druhý a třetí tým do 2. předkola Evropské konferenční ligy UEFA. Nejvíce titulů (13) získal Dynamo Kyjev.