ITF W50 Anning

**ITF W50 Anning**

**Turnaj ITF W50 Anning** je mezinárodní tenisový turnaj žen pořádaný Mezinárodní tenisovou federací (ITF). Patří do kategorie ITF W50 a koná se v městě Anning v Číně. Turnaj se obvykle hraje na venkovních tvrdých kurtech a jeho součástí jsou soutěže ve dvouhře i čtyřhře.

Turnaj byl poprvé uspořádán v roce 2021 a stal se součástí ženského profesionálního tenisového okruhu ITF. Přitahuje tenistky z celého světa a nabízí jim příležitost získat body do světového žebříčku WTA.

Vítězkou úvodního ročníku byla čínská tenistka Xinyu Wang, která ve finále porazila svou krajanku Meiling Wang. Vítězka dvouhry si zajistila 50 bodů do žebříčku WTA a prémii 9 110 USD. Vítězky čtyřhry, rovněž čínské tenistky Jiaxi Lu a You Xiaodi, získaly 25 bodů a prémii 3 110 USD.

Turnaj ITF W50 Anning je důležitou událostí na ženském profesionálním tenisovém okruhu a poskytuje tenistkám příležitost získat cenné body do žebříčku a zkušenosti na mezinárodní úrovni.