Švýcarsko - play-off

Švýcarské národní fotbalové mužstvo se stalo vítězem baráže o mistrovství světa 2022, když porazilo Itálii v dramatickém zápase na penalty. Švýcarsko se tak na světový šampionát probojovalo poosmé v řadě.

Švýcarsko bylo po celou dobu zápasu lepší stranou a zaslouženě vedlo 1:0 po brance Breela Embola v první půli. Itálie se však ve druhém poločase zlepšila a dokázala vyrovnat zásluhou Jorginha. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž ani jeden z týmů nedokázal vstřelit gól.

V penaltovém rozstřelu se blýskl švýcarský brankář Yann Sommer, který zneškodnil dva italské pokusy. Švýcarsko zvítězilo 3:1 a postoupilo na mistrovství světa.

Švýcarsko se ve skupinovém zápase mistrovství světa utká s Brazílií, Srbskem a Kamerunem.